logo

Як зробити якісну презентацію?

Підготовка:
Зробіть історію: Ваша доповідь – це історія вашого дослідження і маленького відкриття. Розкажіть її як захоплююче оповідання із зав’язкою, кульмінацією і розв’язкою.
Оволодійте темою: Дуже гарно знайте матеріал, який ви будете доповідати. Продивіться найновішу літературу з теми за пару днів до доповіді та оновіть слайди. Вас будуть питати як спеціалісти з вашої теми, так і просто зацікавлені колеги.
Зробіть вибір: Які цілі вашої доповіді? Ваша аудиторія схопить лише кілька ключових повідомлень, тому оберіть ключові пункти розумно і акуратно. Не пишіть багато тексту на слайдах
Використовуйте наочність: Показуйте ілюстрації, схеми, таблиці, щоб підтримати свої головні твердження. Робіть малюнки чіткими, з видними і зрозумілими підписами. Аудиторія найкраще сприймає інформацію на слух, коли вона супроводжується візуальними образами. Не давайте багато тексту!
Тренуйтеся: Проведіть репетицію перед колегами чи друзями. Покажіть їм все те, що будете показувати на конференції.

Під час виступу:
KISS: Keep It Short and Simple – Говоріть коротко і просто.
Підкреслюйте головне: Йдіть до головних висновків і рекомендацій прямо.
Візуальний контакт з аудиторією: Дивіться на слухачів. Не заривайтеся очима у свої папірці.
Контролюйте швидкість і гучність: Надто швидка чи повільна доповідь не сприймається слухачами. Тиху презентацію ніхто не почує, а дуже гучна дратує.
Поважайте колег: Вкладіться у відведений час та залиште місце для запитань. Під час доповідей інших учасників слухайте уважно і задавайте будь-які питання. Всім подобається, коли їх питають з їхньої улюбленої теми.

Коли ви вже підготували презентацію, перевірте, чи не вийшла в вас "антипрезентація" :-)

Також радимо ознайомитися із "презентацією про презентації" :-)